مزایای دستگاه اکسیژن

در موقعیت مراقبت های بالینی و اورژانس، استفاده از دستگاه های اکسیژن ساز این مزیت را دارد که به اندازه سیلندرهای اکسیژن خطرناک نیستند،  زیرا در سیلندرهای اکسیژن در صورت پاره شدن و یا نشت، تا حد زیادی موجب افزایش احتمال احتراق و آتش سوزی می باشد. به این ترتیب، دستگاه های اکسیژن سازبه خصوص در شرایط نظامی یا حوادث سودمند هستند، که در آن کپسولهای اکسیژن ممکن است خطرناک یا غیر عملی باشد. از آنجا که دستگاه های اکسیژن ساز به اندازه کافی غیر فرار در نظر گرفته می شوند، از آنها به عنوان یک آیتم نسخه ای برای استفاده در خانه به بیماران تجویز می گردد. به عنوان مثال، به عنوان یک مکمل همراه با CPAP برای درمان آپنه شدید در خواب استفاده می گردد.

دستگاه های اکسیژن ساز بسیار قابل اعتماد و با کاربری آسان می باشند. مهم ترین نکته تمیز نگه داشتن فیلتر مکش گرد و غبار است، که باید هفتگی انجام شود. برخی از مسائل ایمنی بسیار مهم هم وجود دارد. در حضور آتش اکسیژن خطرناک ترین ماده است. سیگار کشیدن، مواد قابل اشتعال و منابع حرارت نزدیک به دستگاه های اکسیژن ساز فعال نباید وجود داشته باشد.

دستگاه های اکسیژن ساز برخی از محدودیت ها را هم دارند، دستگاه های اکسیژن ساز نمی توانند اکسیژن با جریان بالا را تامین و تولید کنند. سیلندر های سبک وزن، سیستم اکسیژن مایع، و دستگاه های حفاظت اکسیژن سیستم های قابل حملی عرضه شده است که جهت تشخیص بهترین سیستم نظر پزشک تعیین کننده است. بنابراین تنها با نسخه پزشک در دسترس است و با شرایط خاصی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید