اکسیژن – ازن – آب

اکسیژن در تصفیه و ضد عفونی آب آشامیدنی

تصفیه‌ ی آب، کنترل بو

اکسیژن و اُزُن با درجه اکسید کنندگی بسیار بالا ، فعالیت و تاثیر- گذاری سریعتر، نتایج بهتر و مطلوب تری برای استریلیزاسیون نسبت به سایر روش ها در اختیار ما میگذارد.سیستم های تولید اکسیژن نیازبه هیچ گونه ماده اولیه مصرفی ندارد وازلحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هستند و به راحتی با قرار دادن لامپ یو وی در مسیر اکسیژن می توان ازن با غلظت بالا فراهم نمود. کاربردهای اُزُن درصنایع غذایی ازطریق تصفیه واستریل آب مصرفی صنایع، و همچنین تصفیه و استریل هوای سالن های تولید، انبارها و سردخانه ها انجام می شوداُزُن بدون در نظر گرفتن ماهیت باکتری، ویروس و قارچ وحتی اسپور آنها را از محیط حذف می کند و در عمل به افزایش کیفیت و ماندگاری محصولات می انجامد.

سازمان غذا و داروی امریکا در سال 2001 اجازه استفاده از اُزُن به عنوان ضد عفونی کننده مستقیم راصادر نمود، که این عمل تحول عظیمی دراستفاده از اُزُن به صورت گازی یا محلول درآب برای کاهش بارمیکروبی به وجود آورد .

تصفیه و ضد عفونی آب استخرها
تصفیه آب استخرها توسط اکسیژن و ازن مطمئن ترین و موثرترین سیستم ضد-عفونی کنند ه شناخته شد ه در جهان است . البته ” اُزُن” ضد عفونی کنند ه ای کاملا طبیعی، بسیارقوی ودوست محیط زیست است ، که سالهاست درکشورهای اروپایی وامریکایی جهت تصفیه وضدعفونی بی خطرآب شُرب واستخرهای شنامورداستفاد ه قرارمی گیرد. برخلاف کلر یا مواد شیمیایی دیگر ضد عفونی با ” اُزُن” هیچگونه مواد سمی یامضردرآببه جای نمی گذارد و طبعا نیاز به پالایش مجدد آب ندارد، تصفیه با” اُزُن” کیفیت و شفافیت آب راافزایش میدهد کلیه میکروارگانیزمها مثل هپاتیت، وبا، ایدز، قارچها، باکتریها، تخم انگل معلق درآب رابه سرعت ازبین می برد فاقد عوارضی چون حساسیت های تنفسی، خشکی وخارش پوست سوزش چشم وغیره است. روشی بسیار طبیعی و مقرون به صرفه است ، بدون استفاد ه از هر گونه مواد شیمیایی مانند کُلُر كیفیت آب در استخر های شنا از نظر سلامت آب و مشخصات ظاهری آن یكی از مهمترین عوامل درایجاد نشاط و شاد ابی در شناگر و تبدیل فضای استخر به مكانی مفرح وشادی بخش برای استفاد ه كنندگان می باشد . از این رو روش ها و سیستم های پالایش وضد عفونی آب در استخر های شناجهت دسترسی به كیفیت مطلوب آب دردرجه اول اهمیت قرار می گیرد .

با توجه به عوارضی که کُلُر برای سلامتی شناگران، از قبیل خطرابتلا به آسم،بیماریهای ریوی سرطان مثانه و … د ارد، چندین دهه است که از این ماده شیمیایی در اروپاوامریکا استفاد ه نمی شود ودستگاههای ژنراتور اُزُن با استفاده از تکنولوژی سبزو کاملا طبیعی جهت استریل کردن آب استخرها جایگزین شده اند.

افزایش اکسیژن درآب ومحیط استخر
ایجادشفافیت مضاعف درآب
حذف بوی بد آب دراستخر
عدم ایجاد حساسیت برای چشم و پوست شناگر
كاهش تركیبات ارگانیك آب
عدم ایجاد خورگی در تاسیسات استخرو سازه های فلزی اطراف آن
سازگار بودن با محیط زیست
بی خطر بودن برای كاربر و اپراتور
اقتصادی بودن استفاد ه از اُزُن عدم تولید پساب های زیان بار برای محیط زیست

 تصفیه و ضد عفونی آب آکواریوم و استخر های پرورش ماهی و کارخانه های تصفیه‌ی فاضلاب
با تزریق اکسیژن یا ازن به درون آب آکواریوم دیگر نیازی به تعویض آب آکواریوم به صورت دائمی نخواهید داشت وآب آکواریوم شما همواره پاکیزه واستریل می شود .ازآنجایی که ماهی ها موجودات بسیار حساسی می باشند ومحیط زندگی آنها می بایست کاملاً بهداشتی وعاری ازمیکروبها ،قارچ ها ومیکرو ارگانیسم ها باشد ازن این شرایط را به صورت کاملاً طبیعی برای آنها فراهم می کند وبه دلیل بالا رفتن میزان اکسیژن در آب نشاط وشادابی ماهی ها بیشتر مشاهده میشود وشما می توانید از داشتن آب کریستال گونه وماهی های سالم لذت ببرید.

 

clean water

دیدگاهتان را بنویسید